Блог вчителя початкових класів Калуцької Інни Анатоліївни. Вітаю Вас у моєму блозі. Один із секретів педагогічної творчості й полягає в тому, щоб пробудити в учителя інтерес до пошуку, до аналізу власної роботи. Хто намагається розібратися в хорошому й поганому на своїх уроках, у своїх взаєминах з вихованцями, той уже досяг половини успіху
середа, 31 серпня 2016 р.
четвер, 2 червня 2016 р.
четвер, 7 квітня 2016 р.
Готуємося до ДПА
Збірник завдань ДПА-2016 у початковій школі (4 клас)
У добірці запропоновано матеріал для проведення державної підсумкової атестації учнів 4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів із трьох навчальних предметів: української мови, літературного читання та математики. Зміст завдань для підсумкових контрольних робіт сформовано відповідно до державних вимог щодо рівня загальноосвітньої підготовки учня, визначених чинними навчальними програмами для 1–4 класів загальноосвітніх навчальних закладів.
Підсумкові контрольні роботи укладені в двох комбінаціях. При підготовці враховувалися такі аспекти:
- навчальний матеріал, що підлягає перевірці, вивчався учнями впродовж навчання в початковій школі;
- комбінація містить завдання різних рівнів складності;
- кількість і обсяг завдань оптимальні для виконання впродовж часового проміжку, відведеного на контрольну роботу;
- тестові завдання сформульовані в одному стилі у формі спонукання;
- завдання підготовлені в п’яти варіантах, серед яких учитель може обрати два рівноцінні.
ЗАВДАННЯ ДПА З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
І комбінація сформована з тексту для списування (з пропущеними орфограмами) для виявлення правописних умінь, завдань до тексту для перевірки мовних знань та творчого завдання на побудову зв’язного висловлювання для перевірки мовленнєвих умінь;
ІІ комбінація містить тестові завдання закритого типу (на вибір однієї відповіді з трьох пропонованих), відкритого типу (з короткою відповіддю і на встановлення послідовності або відповідності для перевірки мовних знань), списування тексту з пропущеними орфограмами для виявлення правописних умінь і творчого завдання на побудову зв’язного висловлювання для перевірки мовленнєвих умінь.
ЗАВДАННЯ ДПА З ЛІТЕРАТУРНОГО ЧИТАННЯ
І комбінація складається з тексту для читання мовчки для перевірки сформованості навичок читання, завдань до тексту для перевірки розуміння змісту прочитаного, уміння працювати з текстом і творчого на побудову висловлювання власної думки до змісту прочитаного;
ІІ комбінація – з тексту для самостійного читання й завдань до тексту для перевірки розуміння змісту прочитаного та вміння працювати з текстом: тестових закритого типу (з вибором однієї правильної відповіді серед трьох пропонованих) i відкритого типу (на встановлення послідовності або відповідності та з короткою відповіддю) і творчого завдання.
Тексти для самостійного читання відповідають нормі за обсягом, максимальною кількістю слів у реченні, наявністю лексичних труднощів. Вони охоплюють різні теми чинної програми з літературного читання. За тематикою презентують проблеми, актуальні для сучасного суспільства. Матеріал добирався з народної творчості, творів сучасних письменників, класиків як української, так і зарубіжної літератури, адаптувався відповідно до чинного правопису сучасної української мови. Вони мають пізнавальний характер і значний виховний потенціал.
ЗАВДАННЯ ДПА З МАТЕМАТИКИ
Обидві комбінації містять складену задачу на три дії та задачу на застосування геометричного матеріалу.
І комбінація включає завдання на знаходження значення математичного виразу з багатоцифровими числами, що передбачає визначення порядку дій; на порівняння і перетворення величин; знаходження частини від числа.
ІІ комбінація включає три тестові завдання закритого типу на визначення однієї правильної відповіді з трьох пропонованих, одне завдання на встановлення послідовності або відповідності між 6 елементами, одне завдання відкритого типу з короткою відповіддю.
Збірник завдань для державної підсумкової атестації учнів 4-х класів створено Освіта.ua для використання у навчальних закладах України у відповідності до порядку проведення державної підсумкової атестації у початковій школі.
понеділок, 4 квітня 2016 р.
Шановні мами і тата! Залишилося не так багато часу, літо пролетить швидко, і 1 вересня Ваші діти переступлять поріг школи, щоб затриматися тут на 11 років. Перший раз у перший клас! Дошкільник стає школярем, а його батьки - це тепер батьки учня.
Вступ дитини до школи - це завжди переломний момент у житті дитини, незалежно від того, в якому віці вона приходить у перший клас. Змінюється місце дитини в системі суспільних відносин, це перехід до нового способу життя і умов діяльності, це перехід до нового положення в суспільстві, до нових взаємин з однолітками і дорослими. Дуже важливо, щоб дитина був готовий до цих змін, був готовий до навчання в школі.
Вступ дитини до школи - це завжди переломний момент у житті дитини, незалежно від того, в якому віці вона приходить у перший клас. Змінюється місце дитини в системі суспільних відносин, це перехід до нового способу життя і умов діяльності, це перехід до нового положення в суспільстві, до нових взаємин з однолітками і дорослими. Дуже важливо, щоб дитина був готовий до цих змін, був готовий до навчання в школі.
середа, 23 березня 2016 р.
вівторок, 15 березня 2016 р.
Розпочалися курси в ДОІППО
МІКСІКЕ – освітнє онлайнове середовище
Слово «міксіке» в перекладі з екстонської – чомучка.
Середовище Міксіке створено у 1994 році в Естонії і успішно використовується у навчальних закладах країни вже понад 20 років.
Крім Естонії у середовищі Міксіке тривалий час працюють вчителі, учні та їх батьки в Латвії, Литві, Словенії.
Також освітнє онлайн середовище Міксіке дозволяє організовувати та проводити навчальні змагання серед учнів школи,
між учнями різних шкіл області або країни, а також між школами різних країн Європи.
Крім Естонії у середовищі Міксіке тривалий час працюють вчителі, учні та їх батьки в Латвії, Литві, Словенії.
Також освітнє онлайн середовище Міксіке дозволяє організовувати та проводити навчальні змагання серед учнів школи,
між учнями різних шкіл області або країни, а також між школами різних країн Європи.
Міксіке - освітнє онлайнове середовище, що надає можливість вчителям, учням і батькам створювати, використовувати, зберігати та поширювати авторські навчальні онлайнові матеріали (інтерактивні вправи, дидактичні матеріали, вікторини тощо), а також використовувати колекцію навчальних матеріалів, яку створили інші педагоги-учасники проекту.
Середовище Міксіке можуть використовувати вчителі різних шкільних предметів на різноманітних етапах навчання та виховання.
Це ефективний інструмент для різнобічного саморозвитку та самовдосконалення особистості.
Це ефективний інструмент для різнобічного саморозвитку та самовдосконалення особистості.
На сайті чітко розмежовані права вчителя та учня, що дозволяє педагогам створювати власне навчальне середовище класу, паралелі, школи. Використовувати інструменти сайту для навчання, виконання домашніх завдань, підготовки до контрольних та змагань, а також у різноманітних позакласних заходах.
Середовище дозволяє вчителю створювати та зберігати власну колекцію дидактичних матеріалів, що в результаті утворює спільну колекцію учасників проекту, яка поповнюється та використовується за принципом «я для всіх і всі для кожного».
Прагліміне – онлайновий математичний тренажер, платформа для проведення тренувань і змагань з усного рахунку для всіх зареєстрованих користувачів незалежно від віку.
Також сайт містить прості у використанні інструменти для створення інтерактивних вправ, які дозволяють у ігровій формі запам’ятовувати складні визначення, поняття, правопис слів, значення іноземного слова та його правопис тощо.
Середовище допомагає перетворювати нудний процес запам’ятовування на цікавий захоплюючий процес а ще допомагає учням і вчителям доводити оточуючим, що нецікавих і складних наук не буває.
http://lviv.miksike.net
http://lviv.miksike.net
неділя, 13 березня 2016 р.
Школьные учебники оторваны от жизни, - Совсун
В Украине необходимо провести длительную и системную работу для решения проблемы качества школьных учебников. Об этом во время своего выступления в парламенте заявила первый заместитель министра образования и науки Инна Совсун.
По ее словам, проблемные вопросы учебников накапливались годами, учебники не интересны для детей, полны анахроничных примеров, оторванных от современной жизни и более того, не побуждают детей к обучению.
«Мы говорим о том, что требуется длительная и система работа для решения этой проблемы», - подчеркнула Совсун.
Она отметила, что для того, чтобы улучшить качество учебников, в 2015 году было утверждено новое положение о конкурсе учебников. Одним из основных изменений этого конкурса является то, что в конкурсе можно участвовать не только издательствам, но и отдельным авторам, потому что разрешено подавать рукописи учебников. Это позволит расширить перечень авторов, которые принимают участие в написании учебников.
Во-вторых, разработаны отдельные требования к экспертам, которые будут проверять учебники.
В-третьих, существенно расширены права учителей и школ по выбору учебников.
«Непосредственное большинство учителей могут определять, какие учебники являются лучшими», - отметила первый заместитель министра.
Заместитель министра также сообщила, что конкурс учебников, который стартовал 8 февраля, будет завершен в мае. Для того чтобы избежать проблем с заказом учебников в 2016 году, сразу будет объявлено о тендерной закупке учебников.
вівторок, 8 березня 2016 р.
субота, 20 лютого 2016 р.
четвер, 18 лютого 2016 р.
неділя, 14 лютого 2016 р.
пʼятниця, 12 лютого 2016 р.
ITEACH WIKI є майданчиком для спілкування учасників програми Іntel® "Навчання для майбутнього" - для спільного планування, обміну досвідом,ведення мережевих проектів учасниками програми
четвер, 11 лютого 2016 р.
Шановні колеги! Заходьте на мій сайт та знайомтесь з інформацією .
У розділі " Все для вчителя"- є цікаві презентації до уроків.
адреса мого сайту
https://sites.google.com/site/19011973inna
У розділі " Все для вчителя"- є цікаві презентації до уроків.
адреса мого сайту
https://sites.google.com/site/19011973inna
середа, 10 лютого 2016 р.
вівторок, 9 лютого 2016 р.
Шкільне життя - це найтихіший і найкращий момент у житті кожного. Скільки радості, щастя та сміху вміщають у собі вони. Звичайно, цей шлях також і тернистий, повний несподіванок, труднощів, підліткових проблем. Та всерівно, цей період нашого життя залишиться барвистою веселкою, тим маленьким вогником, який буде зігрівати нас впродовж всього життя))Це теплий та приємний спогад, солодкий сон))
фотоколаж
https://goo.gl/photos/B9PbiTEXpb9VsGzg9
фотоколаж
https://goo.gl/photos/B9PbiTEXpb9VsGzg9
понеділок, 8 лютого 2016 р.
четвер, 4 лютого 2016 р.
Как деликатно расспросить подростка о школе
Опытные педагоги утверждают, что общение с подростками – это настоящее искусство. Когда вам удается достичь диалога – заинтересованного диалога с подростками, он никогда не разочаровывает. Такой диалог гарантированно интересен, иногда очень познавателен и всегда стоит всех затраченных вами усилий. Всегда!
Далее в статье представлен список из двадцати пяти способов задать подростку вопрос «Как прошел твой день в школе?», не спрашивая его об этом напрямую. Эти вопросы нужны для того, чтобы завязать интересный, занимательный диалог с ребенком, даже если он будет длиться лишь короткое время в перерывах между его перепиской с друзьями.
- 1. Где в школе ты проводишь больше всего времени? (Например, в конкретном зале, классе, на стадионе и т. д.) Где в школе ты никогда не бываешь?
- 2. Что бы ты хотел улучшить в своей школе? Без чего, по твоему мнению, твоя школа стала бы намного приятнее? От чего она должна избавиться?
- 3. Если бы ты был учителем, то какой предмет бы преподавал? Какой предмет ты бы не хотел преподавать? Почему?
- 4. Что было самым классным (грустным, смешным, страшным) из того, что ты наблюдал сегодня?
- 5. Расскажи мне об одном факте (чем-то новом), о котором ты узнал сегодня.
- 6. Если бы о твоем дне в школе снимали фильм, в каком жанре он был бы снят? Какой это был бы фильм?
- 7. Чем обычно занимаются ребята в коридорах школы кроме того, что переходят из класса в класс?
- 8. С кем, по твоему мнению, ты мог бы быть повежливее, полюбезнее? К кому бы тебе стоило лучше относиться?
- 9. Какой предмет для тебя самый легкий? Какой предмет для тебя самый тяжелый? Или по какому предмету ты получаешь больше всего знаний? По какому предмету ты получаешь меньше всего знаний?
- 10. Если бы в коридорах школы звучала музыка, какую музыку предпочло бы большинство ребят?
- 11. Если бы ты мог читать мысли, то мысли какого учителя прочитал бы? Мысли какого одноклассника ты бы прочитал? Чьи мысли ты не хотел бы читать?
- 12. Какая песня может послужить лейтмотивом сегодняшнего дня?
- 13. В каком классе учатся ребята, которые нравятся тебе больше всего? В каком классе учатся дети, которые нравятся тебе меньше всего?
- 14. Над чем, по твоему мнению, тебе стоит больше поработать в школе? Где дополнительные усилия не требуются?
- 15. Какие три-пять самых популярных тем обсуждают ученики в коридорах школы?
- 16. Что ты считаешь наиболее важной частью школы и учебы в ней?
- 17. Задай мне один вопрос, который ты задавал сегодня (себе или кому-либо), даже если он остался без ответа. Особенно, если он остался без ответа.
- 18. В каком классе самые милые и приятные мальчики/девочки?
- 19. Если бы сегодня на территории твоей школы приземлились инопланетяне на космическом корабле, то кого бы ты им посоветовал забрать с собой на их родную планету?
- 20. Кому ты помог сегодня? Кто сегодня помог тебе?
- 21. Если бы ты на один день смог стать невидимым в школе, то что бы ты сделал?
- 22. Какую часть дня ты ждешь с нетерпением? Какой части дня ты боишься?
- 23. Что бы ты изменил в обеденном меню школьной столовой?
- 24. Кто из твоих одноклассников, скорее всего, сядет в тюрьму, станет президентом, миллионером, будет сниматься в кино, выпустит диких кур в библиотеке и т. д.
- 25. Если бы тебе пришлось заниматься только одним предметом каждый день, какой бы это был предмет?
- 26. Расскажи мне про один факт (новую информацию), о котором ты прочитал сегодня в школе.
- 27. Какой смайлик больше всего соответствует твоему нынешнему школьному дню?
- 28. Как ты думаешь, что обсуждали учителя сегодня после уроков в учительской?
Итак, получилось немного больше, чем двадцать пять вопросов. Но с подростками чем больше помощи, тем лучше!
Удачи вам с подростками и интересных бесед!
Примечание: опытные педагоги считают, что, если вы хотите, чтобы подросток открылся перед вами, недостаточно сесть и начать задавать ему вопросы. Но, если вы, например, едете в машине, разговариваете с вашим ребенком, пока находитесь за рулем и между вами отсутствует зрительный контакт, он охотнее поделится с вами информацией и задаст наболевшие вопросы.
Это также происходит, когда вы и ребенок занимаетесь приготовлением ужина, складываете одежду после стирки, переставляете мебель и т. д. Вы можете спокойно говорить и задавать вопросы, не заставляя его ощущать ваше давление.
Підписатися на:
Дописи (Atom)
Наближається тиждень контрольних робіт. Ви, молодці!!! Дуже старанно працювали на протязі дистанційного навчання. Тому, я впевнена, що...
-
Наближається тиждень контрольних робіт. Ви, молодці!!! Дуже старанно працювали на протязі дистанційного навчання. Тому, я впевнена, що...